Szakközépiskola


Pályaválasztás előtt állsz?

 

Olyan szakmát szeretnél, amivel biztosan megtalálod a számításod?

Jelentkezz hozzánk! Várunk a Kövessi Erzsébet Baptista Szakközépiskola, Szakiskola és Gimnázium szakközépiskolai osztályaiba a 8. osztály elvégzése után.

A vendéglátás - turizmus, a kereskedelem – marketing, üzleti adminisztráció, informatikai, gépész és a faipari ágazatok széles kínálataiból választhatsz!

 Érettségi vizsga után 1 – 2 évesek a képzések!

Érettségire épülő iskolarendszerű képzéseink:

Vendéglátásszervező-vendéglős

Vállalkozási és bérügyintéző

Épületgépész technikus

Informatikai rendszergazda

Faipari technikus

Szociális asszisztens

 

Szakközépiskolai információk:

Képzési idő: 4 év

Képzési forma: nappali

Iskola képzési célja: készítsen fel az érettségi vizsgára ill. a felsőfokú továbbtanulásra, szakmai ismeretek megalapozására, a szakirányú továbbtanulás előkészítésére.  Az egységes kerettanterv szerinti közismereti képzés mellett az érettségihez kötött szakmai elméleti és gyakorlati oktatás folyik iskolánkban.

2015/16-os tanévben az alábbi ágazati érettségire felkészítő középiskolai osztályok indítását tervezzük a 9. évfolyamon:

-          vendéglátásszervező – vendéglős

-          vállalkozási és bérügyintéző

-          épületgépész technikus

-          informatikai rendszergazda

-          faipari technikus

-          szociális asszisztens


Felvételi követlemény: Az intézmény nem tart felvételi vizsgát. Motivációs beszélgetés és a 7-8. osztályban elért tanulmányi eredmények ismeretében dönt.

Jelentkezés: személyesen az iskolában

Idegen nyelv : angol, német csoportbontásban

Egyéb tudnivalók:  Az érettségi után nappali tagozatos képzésben 1 - 2 év alatt hallgatói jogviszony keretében az érettségi vizsgát követően, a szakmai érettségi birtokában,  szakmai végzettség szerezhető.

Képzési környezet:

Technikai háttér: Számítógépek, projektorok állnak a tanárok rendelkezésére.

Korszerű módszertani háttér: Tanáraink több éve sikeresen készítenek fel érettségi vizsgára nappali tagozaton diákokat és esti tagozaton felnőtteket.

Emberi viszony: partneri kapcsolat diákok és tanárok között.

 

A szakképesítés munkaterületének rövid, jellemző leírása:

 

Vendéglátásszervező-vendéglős

A vendéglátásban vezetői, szervezői, gazdálkodási feladatokat ellátó szakember, aki magas szintű, korszerű szakmai és gazdálkodási ismeretekkel és továbbfejleszthető tudással rendelkezik. A vendéglátó vállalkozások és az étkeztetési, vendéglátóipari szolgáltatásokat nyújtó egységek üzemeltetéséhez szükséges tervezői, vezetői, szervezői, gazdálkodási feladatokat lát el. A vendéglátó egységekben végzi, irányítja, szervezi, ellenőrzi az árubeszerzést, a raktározást, a termelési, az értékesítési és szolgáltatási tevékenységeket. Összeállítja a vendéglátó egység kínálatát, bemutatja, reklámozza az egység szolgáltatásait, kialakítja az üzletpolitikát, a marketingstratégiát, a cégarculatot. Kapcsolatot tart, kommunikál magyar és idegen nyelven a vendégekkel, az egység üzletfeleivel és a hatóságokkal. Gondoskodik a vendéglátó egységekben a biztonsági-, munka- és tűzvédelmi, környezetvédelmi, higiénia, élelmiszerbiztonsági előírások betartásáról.


Vállalkozási és bérügyintéző

A vállalkozási és bérügyintéző közreműködik a vállalkozások alapításával, működtetésével kapcsolatos adminisztratív feladatok ellátásában. Alkalmas a vállalkozások működésével összefüggő számviteli és pénzügyi feladatok elvégzésében való közreműködésre, részfeladatok önálló elvégzésére. A vállalkozás valamennyi pénzmozgással, illetve a pénzállomány-változással összefüggő nyilvántartásait vezeti, közreműködik az egyes pénzügyi műveletek előkészítésében, lebonyolításában, elszámolásában. Ellátja a bérszámfejtéssel- és társadalombiztosítással kapcsolatos feladatokat.

 

 

Épületgépész technikus

A műszaki szakembereknek napjainkban nagy a keletje. Egyre több modern, profi tervezést igénylő épületet kell megtervezni és felépíteni. Épületgépészként sok eséllyel egy sokat fizető, stabil állásban lehet elhelyezkedni.

Az épületgépész technikus az ipar területén – mérnöki felkészültséget nem igénylő – műszaki tervező, irányító, ellenőrző és fejlesztő feladatokat lát el. Munkája során részt vesz a vízellátási, csatornázási, fűtési és klímatechnikai tervezési feladatok megoldásában, ezek biztonságos üzemeltetésének kidolgozásában. Ellenőrzi a kivitelezés technológiai fegyelmét, a szakszerű szerelést, a felhasznált anyagokat. Felügyeli az elkészült rendszerek beüzemelését, beállítását, beszabályozását.


Informatikai rendszergazda

Számítógépet kezel, szoftvereket használ. Munkaszervezéssel kapcsolatos tevékenységet végez. Projektet tervez és értékel. Hardveres feladatokat lát el. Szoftveres feladatokat lát el. Címtárat telepít, konfigurál, üzemeltet,támogatja a biztonsági rendszert. Előadástechnikai tevékenységet végez. Kereskedelmi tevékenységet folytat . Üzemelteti a külső és belső hálózatot. LAN/WAN minősítéseket végez mérésekkel,LAN/WAN hálózatokat üzemeltet és felügyel. Rendszer paramétereket mér, elemez és jelentéseket készít. LAN/WAN hibaelhárítást végez, LAN/WAN adatvédelmet biztosít,  LAN/WAN eszközöket telepít  LAN/WAN hálózatot módosít. Üzemelteti a vezeték nélküli hálózatot. VoIP rendszereket üzemeltet és telefonközpontot felügyel. Televíziót, számítógép monitort javít. CD/DVD eszközöket javít. IT biztonságot dokumentál, VPN-t (Virtuális Magánhálózatot) hoz létre
Kliens oldali tűzfalat távolról konfigurál.  A cég vezetésével konzultálva biztonsági szabályzatot hoz létre. Számítógépes rendszerek szoftveres telepítését végzi. Videó-, audió eszközöket javít. Házi mozi rendszereket telepít. HI-FI rendszereket telepít
Információt gyűjt és dokumentál munkájával kapcsolatban. Állandó kapcsolatot tart, támogatást nyújt partnereinek/munkatársainak. Webtartalmak telepítését, frissítését és ellenőrzését végzi. Webes szolgáltatások folyamatos monitorozását végzi/végezteti.
Közreműködik tervezési, fejlesztési feladatokban.

 

Faipari technikus

 A fűrésztelepeken, az alapanyaggyártó üzemekben a késztermékek előállításhoz szükséges alapanyagok gyártását szervezi. A megrendelő igényei alapján bútoripari termékek gyártási, szervezési, értékesítési feladatát végzi. Az épületekhez szükséges beépített bútorok, ajtók, ablakok, lépcsők, parketta és egyéb épületasztalos ipari termékek gyártási, szervezési feladatával foglalkozik. Betartja a biztonságos munkavégzés szabályait. A gyártási folyamatok tervezését önállóan, vagy mérnöki irányítással, műszaki pontossággal végzi. A termelésszervezésnél megfelelő irányítási és szervező készségét alkalmazza.

 

Szociális asszisztens

A Szociális asszisztens a szociális segítés alapfeladatait látja el. Ügyviteli és ügyirat-kezelési feladatokat lát el. Szociális és gyermekvédelmi ügyeket intéz, szociális munkás irányításával részfeladatokat lát el a szociális problémamegoldásban. Baleset vagy hirtelen egészségromlás esetén elsősegélyt nyújt, szabadidős és rekreációs programokat szervez és vezet. Az asszisztens részt vesz a szociális munka adminisztrációjának kialakításában és működtetésében. Részt vesz a fogyatékosokat ellátó és rehabilitációs intézmények adminisztrációjának kialakításában, működtetésében. Prevenciós, egészségmegőrző,fejlesztő, mentálhigiénés tevékenységet folytat és ilyen programokat szervez.

 

 





© 2007 | Tel./fax: 06-1-2830951, 06-1-303-0317, 06-1-284-2662 | E-mail: esely@neteverest.hu | Cím: 1089 Budapest, Dugonics utca 17-21.